چه میخواهید یاد بگیرید. در کادر زیر تایپ کنید و دکمه جستوجو را کلیک کنید. اتوکدپدیا شما را در یادگیری همراهی میکند

نحوه رمز گذاری فایل های dwg چگونه است؟

در این مطلب ما  روش های ذخیره سازی و رمز گذاری فایل های dwg  را بررسی می کنیم .

برای ذخیره سازی از گزینه Save   یا Save as از منوی file  استفاده می کنیم. همچین میتوانیم از سومین ابزار موجود در نوار ابزار استاندارد برای ذخیره سریع استفاده کرد و یا از کلید ترکیبی معادل ctrl + s  استفاده کرد.

نكته مهم : اگر از ورژن هاي بالا اتوكد استفاده مي كنيد، هنگام ذخيره كردن بهتر است ورژن آن را پايين تعيين  كنيد تا در جاهايي كه اتوكد ورژن پايين نصب مي باشد نيز باز شود .

 

برای این که به صورت پیش فرض نسخه ذخیره سازی را تعییر دهیم باید به از منو اصلی بر روی  Option  کلیک کرد. پنجره ای با نام Option ظاهر می شود.

1 – برای تغییر نسخه ذخیره سازی پیش فرض از لیست باکس مثلا اتوکد 2007 را انتخاب می کنیم.بر روی apply  کلیک می کنیم.

نحوه ذخیره کردن فایل اتوماتیک اتوکد چگونه است؟

2- شاید برای شما پیش اومده باشه که در حال انجام پروژه ای ذخیره کردن را فرموش کنید و در انتها زحمات شما به هدر رفته باشد با این امکان در نرم افزار اتوکد شما از ذخیره سازی خود کار بهره مند می شوید.با فعال سازی Automatic Save  این خصیصه فعال می شود. و در زیر آن می توانیم مشخص کنیم که فایل شما هر چند دقیقه ذخیره سازی اتوماتیک داشته باشد.

نحوه رمز گذاشتن برای فایل اتوکد چگونه است؟

  • همچنین شما می توانید برای فایل اتوکد خود رمز قرارد دهید تا از ویرایش و سوء استفاده دیگران درامان باشد.

برای این کار می توانید بر روی Security Option   کلیک کنید.پنجره Security Option ظاهر می شود که شما می بایستی در تب Password رمز را وارد کنید و سپس ok کنید. حالا دوباره رمز را برای تایید وارد می کنید. رمز وارد کرده برای بازکردن این فایل مورد استفاده قرار می گیرد. البته رمز ساده اتوکد قابل هک شدن دارد. برای امنیت بیشتر می توانید در این پنجره بر روی Advance کلیک کنید تا از رمزنگار های قوی تری استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.